lesbian videos mercedes carrera knock out her cheating hubby. home alone chav slut. desi anal mom helps in tub romantic family dinner.porn videos dealer fuck.

Kur do të kthehen Facebook-u, WhatsApp-i dhe Instagram-i, dhe pse nuk funksionojnë?

269

Facebook, WhatsApp dhe Instagram të gjithë kanë rënë në një ndërprerje të madhe.

Probleme të tilla – veçanërisht pasi ato kanë vazhduar për orë të tëra – tregojnë se ka një problem të madh me teknologjinë që mbështet shërbimet e Facebook.

Sipas DownDetector, çështjet filluan rreth orës 16:44 BST (11:44 ET), me dhjetëra mijëra përdorues që raportuan probleme në lidhje.

Dane Knecht, zëvendës presidenti i lartë i firmës së sigurisë në internet Cloudflare, thotë se rrugët e Protokollit të Kufirit të Portës Kufitare (BGP), të përdorura nga rrjetet për të ofruar trafikun e internetit, janë ‘tërhequr nga interneti’.

Eksperti i sigurisë kibernetike, Kevin Beaumont, shkroi në Twitter: ‘Ky duket si një gabim mjaft konfigurues epik, Facebook në thelb nuk ekziston në internet tani. Edhe vargjet e tyre autoritare të serverëve të emrit janë tërhequr nga BGP. ‘

Tre shërbimet e mediave sociale, të gjitha në pronësi të Facebook, funksionojnë në një infrastrukturë të përbashkët, duke krijuar një ‘pikë të vetme dështimi’ sipas ekspertëve.

Në SHBA, shërbimet e internetit në telefonat e mbështetur nga Verizon, T-Mobile dhe AT&T janë gjithashtu në rënie. Në Mbretërinë e Bashkuar, shërbimet e internetit për përdoruesit e rrjetit celular EE gjithashtu duket se janë prekur.

Në Twitter, ekzekutivi i komunikimit në Facebook, Andy Stone tha se ata ishin të vetëdijshëm se disa njerëz kishin probleme me qasjen në aplikacionet dhe produktet e Facebook.

“Ne po punojmë për t’i kthyer gjërat në normalitet sa më shpejt të jetë e mundur dhe kërkojmë falje për çdo shqetësim,” tha ekzekutivi.

Kur përpiqeni të vizitoni Instagram duke përdorur një web browser, në ekran shfaqet ‘Gabimi i serverit 5xx’ ndërsa tek Facebook thjesht thotë ‘kjo faqe nuk mund të arrihet.’.

Se kur do të jenë në dispozicion për tu përdorur përsëri askush nuk e di, por sipas deklaratave të pjestarëve të Facebook, Whattsap & Instagram thuhet se po bëjnë gjithçka që është e mundur që ti kthejnë të treja në shërbim të njerëzve.

Përgatiti dhe përshtati:

WWW.STUDENTËT.MK

Comments are closed.

www.x-video.center roomie caught doing nude selfies. sex viet college teen doggystyled in coed threesome. lesbian chicks amateurs in xxx scenes with food fetish scenes.desi videos