lesbian videos mercedes carrera knock out her cheating hubby. home alone chav slut. desi anal mom helps in tub romantic family dinner.porn videos dealer fuck.

Si ka ndikuar Coronavirus në aplikacionet e kinezëve?

529

Industria e aplikacioneve është aq e përdorur sa kurrë më parë, me një rekord prej 204 miliardë shkarkimesh në 2019 dhe 120 miliardë dollarë shpenzime të konsumatorit në 2019, sipas raportit vjetor të lëshuar së fundmi nga App Annie “State of Mobile”. Tani njerëzit janë duke kaluar diku rreth 3 orë e 40 minuta në ditë duke përdorur aplikacione. Aplikacionet nuk janë vetëm një mënyrë për të kaluar orë pa punë – ato janë një biznes i madh. Në vitin 2019, kompanitë e para celulare kishin një vlerësim të kombinuar prej 544 miliardë dollarësh, 6.5 herë më të lartë se ato pa një fokus celular.

Në këtë artikull, ne do të ju ndihmojmë të njoftoheni me lajmet më të fundit nga bota e aplikacioneve, të shpërndara në baza javore.

Këtë javë, ne shohim ndikimin e shpërthimit të koronavirusit në App Store, kërkesën e Kinës për heqjen nga App Store, dhe së shpejti, duket se do të bëhen largime. Po shohim gjithashtu për paditë e Facebook-ut për SDK-në për mbledhjen e të dhënave, seritë e reja të videove të Tinderit, ndalimin e TSA për TikTok, shpjegimin e Instagramit për mungesën e tij të një aplikacioni iPad dhe mënyrën se si kandidatët kryesorë demokratë, po performojnë në celular dhe media, ndër të tjera gjëra.

Shqetësimet e koronavirusit dërgojnë programet kineze në humbje

Një nga shumë pasojat ekonomike që lidhen me shqetësimet e koronavirusit COVID-19 është një rënie e konsiderueshme në përdorimin e aplikacioneve kineze për shkëmbim të përshëndetjeve.
Sipas të dhënave të Sensor Tower, shkarkimet e tre aplikacioneve më të njohura – Hello, Didi dhe Dida – u ulën me 75% nga viti në vit gjatë javës së 10 shkurtit në krahasim me të njëjtën kornizë kohore në 2019.
Ndërkohë, njerëzit që qëndrojnë në shtëpi kanë porositur gjëra ushqimore më shpesh. Shkarkimet e përgjithshme të 10 aplikacioneve më të mira në kategorinë e renditjes së ushqimit u rritën me 68% nga 13 janari deri më 3 shkurt.

Gjithashtu në rritje janë aplikacionet e lojërave. Sipas një raporti të fundit nga Financial Times, përdoruesit në Kinë shkarkuan një numër rekord lojrash dhe aplikacionesh pasi shpërthimi i virusit i mbylli njerëzit në shtëpitë e tyre. Më shumë se 22 milion shkarkime u regjistruan në App Store të Apple në Kinë gjatë javës së 2 shkurtit. Sipas App Annie, shkarkimet mesatare javore gjatë dy javëve të para të shkurtit u rritën 40% më shumë sesa vitin e kaluar.

Ndërkohë, gjigantët e teknologjisë kineze, përfshirë Alibaba, kanë sjellur si risi, sisteme të vlerësimit shëndetësor për të ndihmuar autoritetet të ndjekin lëvizjet e miliona kinezëve. Alibaba ishte regjistruar për të eksploruar pjesëmarrjen e një aplikacioni vlerësimi për të ndihmuar qeverinë të kontrollojë kush mund të udhëtojë brenda dhe rreth qytetit. Së bashku me Ant Financial, ajo ka punuar për të zhvilluar një sistem vlerësimi të bazuar në smartphone në lidhje me qeverinë e Hangzhou.

Përgatiti dhe përshtati:

WWW.STUDENTET.MK

Comments are closed.

www.x-video.center roomie caught doing nude selfies. sex viet college teen doggystyled in coed threesome. lesbian chicks amateurs in xxx scenes with food fetish scenes.desi videos