lesbian videos mercedes carrera knock out her cheating hubby. home alone chav slut. desi anal mom helps in tub romantic family dinner.porn videos dealer fuck.

MI Air Charge – Pajisja që mundëson karikim nga distanca

215

JAKARTA – Xiaomi prezantoi zyrtarisht teknologjinë e saj më të re të quajtur Mi Air Charge Technology. Është një sistem i rimbushjes pa tel që, sipas pretendimeve të kompanisë, është i aftë të rimbushë një pajisje “brenda një rreze prej disa metrash”.

Për më tepër, Xiaomi gjithashtu deklaroi se kjo pajisje është e aftë të rimbushë shumë pajisje me një shpejtësi prej 5W. Në fakt, edhe pengesa e objektit nuk do të zvogëlojë kapacitetin ose shpejtësinë e rimbushjes.

Sipas një njoftimi zyrtar të shpërndarë nga kompania përmes faqes Mi Blog, kjo teknologji është e përputhshme me një larmi të madhe pajisjesh – nga orët inteligjente te byzylykët e fitnesit. Fatkeqësisht, bazuar në konfirmimin nga Xiaomi të marrë nga The Verge, gjiganti i teknologjisë nga Kina deklaroi se produkti nuk është shitur lirshëm këtë vit.

Si funksionon teknologjia e karikimit të ajrit Mi

Kompania shpjegon përmes blogut të saj zyrtar se teknologjitë kryesore të karikimit në distancë të Xiaomi janë pozicionimi i hapësirës dhe transmetimi i energjisë. Ky transmetues i energjisë i zhvilluar nga vetë Xiaomi ka pesë forma të ndërhyrjes së integruar të antenës.

“Pesë antenat janë në gjendje të zbulojnë me saktësi vendndodhjen e telefonit inteligjent. Ndërkohë, sistemi i kontrollit përbëhet nga 144 antena të afta për të transmetuar valë të përmasave ushtarake drejtpërdrejt në një smartphone përmes një procesi hapësinor të filtrimit ose rrezatimit,” shkroi kompania.

Ndërkohë, në telefonët inteligjentë, Xiaomi ka zhvilluar gjithashtu një grup të vogël antenash të integruar me një antenë fener dhe një antenë marrëse. Antena e fenerit është e aftë të transmetojë informacione të lidhura me pozicionin me konsum të ulët të energjisë.

“Antena që merr transmetimin përbëhet nga 14 antena dhe është e aftë të shndërrojë valët e sinjalit milimetër të lëshuar nga Mi Air Charge në formën e energjisë elektrike përmes një qark ndreqës në mënyrë që të sjellë përvojën e rimbushshme si një film fantastiko-shkencor në realitet, “tha kompania.

Përgatiti dhe përshtati:

WWW.STUDENTËT.MK

Comments are closed.

www.x-video.center roomie caught doing nude selfies. sex viet college teen doggystyled in coed threesome. lesbian chicks amateurs in xxx scenes with food fetish scenes.desi videos