lesbian videos mercedes carrera knock out her cheating hubby. home alone chav slut. desi anal mom helps in tub romantic family dinner.porn videos dealer fuck.

Çfarë ndodh kur pini shumë ujë?

489

Kur pini shumë ujë, mund të përjetoni helmim nga uji, dehje ose ndërprerje të funksionit të trurit. Kjo ndodh kur ka shumë ujë në qeliza (përfshirë qelizat e trurit), duke i bërë ato të fryhen. Kur qelizat në tru fryhen ato shkaktojnë presion në tru. Ju mund të filloni të përjetoni gjëra të tilla si konfuzion, përgjumje dhe dhimbje koke. Nëse ky presion rritet, mund të shkaktojë kushte si hipertensioni (presioni i lartë i gjakut) dhe bradikardia (rrahjet e ulëta të zemrës).

Natriumi është elektroliti më i prekur nga mbihidratimi, duke çuar në një gjendje të quajtur hiponatremia. Natriumi është një element thelbësor që ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të lëngjeve brenda dhe jashtë qelizave. Kur nivelet e tij bien për shkak të sasisë së lartë të ujit në trup, lëngjet futen brenda qelizave. Më pas qelizat fryhen, duke ju vënë në rrezik për të pasur kriza, për të shkuar në koma apo edhe për të vdekur.

Përgatiti dhe përshtati:

WWW.STUDENTËT.MK

Comments are closed.

www.x-video.center roomie caught doing nude selfies. sex viet college teen doggystyled in coed threesome. lesbian chicks amateurs in xxx scenes with food fetish scenes.desi videos