lesbian videos mercedes carrera knock out her cheating hubby. home alone chav slut. desi anal mom helps in tub romantic family dinner.porn videos dealer fuck.

Çfarë është Starlink dhe cili është qëllimi i tij?

350

Starlink është një rrjet satelitësh që ofrojnë internet. Konstelacioni do të përbëhet nga mijëra satelitë të vegjël të prodhuar në masë në orbitën e ulët të Tokës (LEO), duke punuar në kombinim me marrësit tokësorë. Kjo është duke u ndërtuar nga SpaceX, kompania e hapësirës ajrore Elon Musk.

Rrjeti satelitor operon në 550 km mbi sipërfaqen e Tokës në orbitë të ulët të Tokës, ndryshe nga satelitët e zakonshëm të internetit që janë pozicionuar shumë më lart, në mbi 35,000 km.

Misioni i parë Starlink i SpaceX u nis në 24 maj 2019, i cili mbante 60 satelitë. Kompania ka miratim për të lëshuar 12,000 satelitë Starlink dhe ajo ka kërkuar që Komisioni Federal i Komunikimit i SHBA (FCC) të miratojë lëshimin e 30,000 satelitëve të tjerë.

Përgatiti dhe përshtati:

WWW.STUDENTËT.MK

Comments are closed.

www.x-video.center roomie caught doing nude selfies. sex viet college teen doggystyled in coed threesome. lesbian chicks amateurs in xxx scenes with food fetish scenes.desi videos