lesbian videos mercedes carrera knock out her cheating hubby. home alone chav slut. desi anal mom helps in tub romantic family dinner.porn videos dealer fuck.

Thashethemet e fundit teknologjike

559

Është kënaqësi të spekuloni për thashethemet e teknologjisë, veçanërisht kur ato vlejnë për produktet që përdorim çdo ditë. Por, çdo thashetheme është e ndryshme. Disa mund të jenë të vërteta, ndërsa të tjerët janë pak më shumë se sa klik-dëshpërues. Në këtë artikull, ne planifikojmë të mbajmë një skedar të thashethemeve më të njohura në botën e teknologjisë dhe t’i kontekstualizojmë ato, në mënyrë që të mos arrijnë shpresat e tua, dhe më pas të ndjehemi të trishtuar kur ato nuk i mbarojnë.

IPhone i rradhës do të ketë rrjetë 5G

IPhone i tipit më të ri është publikuar vitin e kaluar, dhe ende është një celularë shkëlqyer, por kjo nuk i ka ndaluar thashethemet të zbulojnë informacione për pajisjen tjetër të Apple. Në vitin 2020, ne jemi duke pritur që iPhone i ardhshëm të vijë me rrjet 5G për të filluar të përfitojë nga të gjitha opsionet e shërbimeve të reja 5G që kanë dalë deri në vitin e kaluar. Pajisja gjithashtu raportohet se do të marrë një pamje të re në formën e një skaji të sheshtë, metalik që i ngjan modelit iPhone 4 në vend të buzës së rrumbullakosur për t’u përputhur me telefonat aktual. Më në fund, nga Apple raportohet se do t’i kalojë të gjitha modelet e tij në ekranet OLED në vend që t’i ruajë modelet e niveleve të ulëta në fushën e ekraneve tipike të LED-ve.

Dizajni i ri me skaj katror mund të ndihmojë në tranzicionin 5G pasi ndërhyrja mund të jetë çështje e këtij lloji të lidhjes për shkak të natyrës së vetë valëve. Kalimi në lidhjen e re 5G do të jetë një zhvendosje e madhe e brendshme, kështu që kompania mund ta shfrytëzojë atë si një mundësi për t’i dhënë pajisjes një riparim më thelbësor sesa ajo midis XS dhe 11. 

TCL është duke bërë një telefon me një ekran të dytë rrëshqitës

Kongresi Botëror Mobile nuk po ndodh këtë vit për shkak të shpërthimit të koronavirusit. Kjo shfaqje është zakonisht një vend i mirë për prodhuesit që të shfaqin krijimet e tyre më të çuditshme si telefoni rrëshqitës i ekranit të raportuar TCL. Në vend që të paloset për të kapur një ekran më të madh në një faktor të formës më të vogël, një ekran dytësor do të rrëshqasë nga prapa ekranit kryesor për të formuar një imazh të madh. 

Apple më në fund do të lëshojë kufjet e saj VR dhe syzet e mençura në vitet e ardhshme

Përrallat e realitetit të shtuar të Apple dhe kufjet e realitetit virtual paraqesin një nga thashethemet më të vjetra të teknologjisë përreth. Ne kemi dëgjuar për ambiciet AR dhe VR të kompanisë për vite me radhë, por duket se ato më në fund mund të bëhen të vërteta — duke filluar nga viti 2021 ose 2022. Një raport i Bloomberg pretendon se kompania po punon në një lloj të ri të sistemit të sensorit 3-D, kjo do t’i lejojë pajisjet të hartojnë një mjedis dhe të futin objekte digjitale në të për përvoja interaktive. 

Raporti gjithashtu pretendon se Apple do të lëshojë një palë syze AR që përdoruesit mund t’i veshin në publik deri në një farë kohe në 2023. Nuk është saktësisht e qartë nëse do të ishte diçka si Google Glass me një ekran të vogël nga ana e lenteve, ose nëse do të ishte diçka më e përfshirë si Magic Leap, e cila zhyt pjesën më të madhe të fushës së shikimit të një përdoruesi në realitetin e shtuar.

Përmblodhi dhe përshtati:

WWW.STUDENTET.MK

Comments are closed.

www.x-video.center roomie caught doing nude selfies. sex viet college teen doggystyled in coed threesome. lesbian chicks amateurs in xxx scenes with food fetish scenes.desi videos