lesbian videos mercedes carrera knock out her cheating hubby. home alone chav slut. desi anal mom helps in tub romantic family dinner.porn videos dealer fuck.

Makina e re elektrike Mercedes EQS

229

EQS nuk është Mercedesi i parë i plotë elektrik, por mund të jetë i pari që ka më shumë rëndësi. Rreth shtatë vjet në proces, kjo platformë e shkallëzuar paralajmëron një epokë të re të Mercedesit elektrik pa kompromis të ndërtuar për qëllime.

Pra, kjo makinë është prezentisht një marrëveshje e madhe. Jo më pak sepse filozofikisht është një S-Class elektrik – makina që përcakton markën e Benz, dhe në të cilën çan më shumë burime se çdo tjetër. Sipas fjalëve të CEO Ola Källenius: “EQS është krijuar për të tejkaluar pritjet edhe të klientëve tanë më të kërkuar. Pikërisht kjo duhet të bëjë një Mercedes për të fituar shkronjën ‘S’ në emrin e saj. Sepse ne nuk e japim atë letër lehtë ”. Çmimet janë përgjithësisht në përputhje me S-Class, kështu që duhet të fillojnë nga rreth £80,000.

EQS ‘450+’ do të dërgohet në fund të këtij viti me një motor të vetëm të montuar në pjesën e pasme me 329bhp(break horsepower) dhe një bateri modulare të gjeneratës së fundit 108kWh(kilowatt-hour) që përdor relativisht pak materiale të tokës së rrallë. Një bateri më e vogël 90 kWh do të jetë në dispozicion së shpejti. Britania humbet në motorin me të dy rrotat me dy motor EQS Q 580, të paktën për të filluar.

Me mbi pesë metra të gjatë dhe gati dy të gjerë, EQS është pak a shumë e njëjta madhësi me një S-Class. Por trupi i tij është një formë ndryshe, më aerodinamike. Pjesa e përparme është e ulët dhe e mbyllur plotësisht, me një kapak të stilit të guaskës nuk mund të hapni (nëse nuk punoni për një tregtar Mercedes) dhe kanale dhe grila që zbulohen vetëm kur makina ka nevojë për ftohje.

Bateria e EQS mund të nxehet paraprakisht ose të ftohet gjatë ngasjes në mënyrë që të jetë gjithnjë e gatshme të pranojë karikimin sa më të shpejtë të mundshëm. Mercedes pretendon se një karikues 200kW mund të plotësojë 186 milje diapazonin në vetëm 15 minuta. Konfigurimi i ekranit të trefishtë përfshin ekranet qendrore (17,7 inç), shoferi dhe pasagjeri (të dy 12,3 inç) prapa një panele të vetme xhami silikat alumini të lakuar, pa shtrembërime, që përfshin pothuajse tërë gjerësinë e makinës. Dhe ka një sasi të madhe të fuqisë – tetë bërthama të CPU-së dhe 24 gigabajt RAM.

Përgatiti dhe përshtati:

WWW.STUDENTËT.MK

Comments are closed.

www.x-video.center roomie caught doing nude selfies. sex viet college teen doggystyled in coed threesome. lesbian chicks amateurs in xxx scenes with food fetish scenes.desi videos